Mıcır Fiyatları

Mıcır fiyatları 1 numara  mıcır, 0 – 5 – 12 milimetre boyutları arasında üretilmektedir. İri agrega kategorisinde olan malzemedir. Fiziksel ya da kimyasal özellikleri kayacın türüne göre değişiklik gösterebilir. İmalatında kullanılan ham maddeler şu şekildedir;

 • Kalker
 • Bazalt
 • Kum taşı
 • Dolamit
 • Granit
 • Kalsit

1 Numara Mıcır Üretim Yöntemi Nasıldır?

1 numara mıcır üretim yöntemi taş ocaklarında gerçekleşir. Açık işletme yöntemi ile mıcır üretimi yapılmaktadır. İlk yapılması gereken taşın üstünde bulunan hafriyat malzemesinin kaldırılmasıdır. Daha sonra ocak sahasında bulunan ham madde iş makineler yardımı ile kamyonlara yüklenmelidir. Kamyon mıcır taşını kırma eleme tesisine taşımalıdır. Kırma eleme tesislerine getirildikten sonra ham madde kırılmalıdır. Boyutları çeşitli olduğundan dolayı sınıfsal şekilde ayrılmalıdır. En sonda da üretimi yapılmalıdır.

Mıcır Fiyatları Ne Kadardır?

Mıcır fiyatları genel olarak 120 TL ile 140 TL arasında değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat belirtilmez çünkü aynı ilde ama farklı ilçelerde satılan mıcır fiyatları bile farklılık göstermektedir. Mıcır taşı almadan önce alacağınız yeri iyice araştırmalısınız. Bu sayede sizin için doğru olan ve uygun olan fiyatları bulabilirsiniz. 120 TL ile 140 TL arasında değişiklik gösteren bu fiyatlar ile 1 ton mıcır alabilirsiniz. Seçiminize en uygun mıcır taşını bulmak için detaylı bir araştırma yapmalısınız. Araştırmanız da mıcır taşı satan yerleri bulmalı, kalitesine ve fiyatına göre cebinize uygun olan firmayı seçmelisiniz.

Mıcır Taşı Nedir?

Mıcır, 5 milimetre ile 38 milimetre arasında kalan mineral kütlesi olan kayaç malzemelerine verilen isimdir. Malzeme çıkarıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bunlar bazalt, kalker yani kireç taşı ya da diğer kayaçlar şeklinde değişebilir. Mıcır boyutlarına göre numaralandırılmaktadır.

 • mıcır ton fiyatı  120 TL
 • mıcır kamyon fiyatı 3.500 TL 
 • mıcır metreküp fiyatı 160 TL
 • Ankara mıcır fiyatları 120 TL
 • Drenaj mıcır fiyatları 130 TL 

Şeklinde sayı almaktadır. Bu sayılar mıcırın kırıldıktan sonra oluşan boyutlarına göre ayrılır. 1 numaralı mıcır en küçük olan taşlardır. 5 numaralı mıcır taşı ise en büyük boyuta sahip olan taşlardır. Mıcır taşının kullanım alanı oldukça geniştir. Mesela drenaj mıcırı drenaj çalışmalarında kullanım görmektedir. Geçici yollarda ve servis yollarında çevreyi düzenleyebilmek için kullanımı görülmüştür. Ayrıca mıcır taşının görünümü oldukça estetik olduğundan dolayı peyzaj işlerinde oldukça fazla talep görmektedir. Konulduğu alana estetik bir görünüm veren mıcır sosyal park alanlarında da tercih edilmektedir. 2022 Ankara İçi Güncel Mıcır Fiyatları için bizi arayarak aynı gün teslim hizmetimiz den yararlana bilirsiniz.